Serbia chce zbudować dwa nowe międzynarodowe lotniska

Serbia ogłosiła swoje odważne plany otwarcia dwóch nowych międzynarodowych portów lotniczych na terenie kraju. Ma to umożliwić rozwój transportu w Serbii i dalszą ekspansję Air Serbia.

Fot: www.flickr.com/people/26104073@N06

Serbskie Ministerstwo Budownictwa, Transportu i Infrastruktury ogłosiło swoje plany na lata 2021-2035. Plany są bardzo odważne, ponieważ Serbia planuje budowę dwóch nowych międzynarodowych lotnisk. Jedno z nich ma zastąpić port lotniczy Nikoli Tesli w Belgradzie.

Inwestycje mają być dużym impulsem dla rozwoju gospodarki i transportu. W Serbii nie ma zbyt wielu lotnisk, a te inwestycje wydają się mądre i przemyślane. Pierwsze z lotnisk ma zastąpić główne Belgradzkie lotnisko i unowocześnić transport międzynarodowy do stolicy.

Drugie z lotnisk ma zostać wybudowane na północy, około 15 kilometrów od Nowego Sadu. Bliskość autostrady oraz linii kolejowych ma być korzystne dla przyszłych pasażerów i ruchu transportowego.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.