Serbia chce zbudować dwa nowe międzynarodowe lotniska

Serbia ogłosiła swoje odważne plany otwarcia dwóch nowych międzynarodowych portów lotniczych na terenie kraju. Ma to umożliwić rozwój transportu w Serbii i dalszą ekspansję Air Serbia.

Fot: www.flickr.com/people/[email protected]

Serbskie Ministerstwo Budownictwa, Transportu i Infrastruktury ogłosiło swoje plany na lata 2021-2035. Plany są bardzo odważne, ponieważ Serbia planuje budowę dwóch nowych międzynarodowych lotnisk. Jedno z nich ma zastąpić port lotniczy Nikoli Tesli w Belgradzie.

Inwestycje mają być dużym impulsem dla rozwoju gospodarki i transportu. W Serbii nie ma zbyt wielu lotnisk, a te inwestycje wydają się mądre i przemyślane. Pierwsze z lotnisk ma zastąpić główne Belgradzkie lotnisko i unowocześnić transport międzynarodowy do stolicy.

Drugie z lotnisk ma zostać wybudowane na północy, około 15 kilometrów od Nowego Sadu. Bliskość autostrady oraz linii kolejowych ma być korzystne dla przyszłych pasażerów i ruchu transportowego.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!