SAS wprowadził płatny wybór miejsc w klasie biznes

W życiu nie ma nic za darmo, chyba że za coś dużo płacisz – tak mogło wydawać się do niedawna. Teraz nawet kupując bilet z miejscem w biznes klasie, musisz zapłacić za wybranie preferowanego przez siebie miejsca, taką opłatę wprowadziły skandynawskie linie lotnicze SAS.

Fot: SAS – Scandinavian Airlines

Można wydać bardzo duże pieniądze za drogi lot w klasie biznes… ale i tak trzeba zapłacić za wybranie miejsca. Tak, w lataniu coraz mniej rzeczy jest za darmo. Skandynawskie linie lotnicze SAS dołączyły do powiększającej się liczby przewoźników, którzy nie oferują bezpłatnego wybór miejsca nie tylko w klasie ekonomicznej, ale też w klasie biznes.

Płatny wybór ulubionego miejsca

Od 23 października skandynawski przewoźnik już działa z nowym systemem opłat. Zmiana polega na tym, że kupując bilet w klasie biznes, docelowo miejsce dostaniesz losowe. Możesz zapłacić za wybranie preferowanego przez ciebie miejsca, tak jak to jest w klasie ekonomicznej większości linii lotniczych. Opłata będzie zależała od rodzaju miejsca i długości trasy. Opłaty nie będą pobierane jedynie w kilku przypadkach: dla posiadaczy statusu Gold, Diamond i Pandion w programie lojalnościowym SAS-u EuroBonus, dla posiadaczy SAS Travel Pass i od pasażerów lecących klasą biznes na trasach krajowych.

Źródło: onemileatatime.com/news/scandinavian-airlines-seat-fees-business-class/

Zdjęcie w tle: KRISTOFER SAMUELSSON PHTOGAPHY

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.