Samoloty Singapore Airlines przewiozą pasażerów PLL LOT?

Z powodu problemów z silnikami Rolls-Royce w Boeingach 787 Dreamliner, rodzimy przewoźnik musi używać maszyn innych linii do obsługi lotów transatlantyckich. Nieoficjalnie mówi się o tym, że wkrótce flotę LOT miałyby zasilić samoloty Boeing 777-200ER od Singapore Airlines, czyli jednej z najlepszych linii lotniczych świata.

Samolot w barwach PPL LOT, fot. Unsplash

Choć na pokład samolotów wkroczy polska obsługa, a jedna z maszyn ma być przemalowana w USA w barwy polskiego przewoźnika, wnętrza maszyn użytkowanych wcześniej przez singapurskiego przewoźnika mają pozostać bez zmian. Zostanie w nich zachowana jedna z konfiguracji pokładu dla 271 pasażerów: 26 w klasie biznes i 245 w klasie ekonomicznej. Pasażerowie LOTu będą mogli poczuć się więc jak na pokładzie jednej z najlepszych linii lotniczych na świecie.

Singapore Airlines jest co roku świetnie oceniana w prestiżowym i uznanym rankingu Skytrax. W 2018 roku była numerem jeden, jednak w 2019 szczyt podium przypadł Qatar Airways. Polski przewoźnik zajął w zestawieniu dopiero 67. miejsce.

Jest szansa, że jeszcze w czerwcu 2020 samoloty mają trafić do Polski i być wynajmowane w trybie dry lease przez 3 lata. PLL LOT oficjalnie nie potwierdziło pozyskania singapurskich samolotów, informując, że wciąż analizowane są różne modele dostępne na rynku.

źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.