Samoloty ponownie polecą z Modlina do Tel Awiwu

Ryanair przywraca połączenie z Modlina do Tel Awiwu na najbliższy sezon zimowy. Loty do drugiego co do wielkości miasta w Izraelu będą realizowane od 29 października raz w tygodniu.

Lotnisko Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, które jest prawdziwym warszawskim zagłębiem Ryanaira, w ostatnim czasie wstaje z kolan po niedawnym lekkim kryzysie. Irlandzki przewoźnik zdecydował się przywrócić kolejne połączenie z Modlina na sezon zimowy 2023/24.

Tym razem padło na połączenie do Tel Awiwu, drugiego co do wielkości miasta w Izraelu. Na Bliski Wschód z Modlina będziemy mogli polecieć znowu od 29 października, a ostatni planowany lot na ten moment odbędzie się 24 marca 2024 roku. Loty odbywać się będą raz w tygodniu, w niedzielę. Z Modlina samoloty wystartują o 16:10 i wylądują w Izraelu o 21:20 czasu miejscowego, a do Polski z Tel Awiwu wrócą o 22:10 i wylądują na Mazowszu o 1:15 czasu polskiego w poniedziałek. Przelot w jedną stronę ma potrwać 4 godziny i 5 minut.

Przywrócenie tej trasy jest świetną okazją na poznanie miasta, jakim jest Tel Awiw-Jafa. Można tu zdecydowanie poczuć życie miejskie w klimacie blisko-wschodnim, zjeść wspaniałą kuchnię i poplażować na dużych, szerokich piaszczystych plażach Morza Śródziemnego.

Źródło/ Tło: Shai Pal, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.