Samoloty będą latać z Dubaju do Doha nawet 48 razy dziennie podczas Mundialu

Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie Mistrzostwa Świata 2022, których gospodarzem będzie Katar. Turniej rozpocznie się już 20 listopada. Z tego powodu Katar znacznie zwiększy ilość wykonywanych lotów ze swoich lotnisk. Dziennie ilość połączeń z Dubajem w niektórych dniach ma wzrosnąć z 6 do 48!

Fot: Panorama stolicy Kataru, Doha/ Radoslaw Prekurat, Unsplash

Na dzień dzisiejszy średnia liczba połączeń pomiędzy Dubajem a stolicą Kataru, Dohą, to 6 lotów dziennie. Loty odbywają się tylko z Dubai International Airport, z pominięciem Dubaj WDC. Trzy loty obsługuje Fly Dubai, trzy Qatar Airways.

Wkrótce liczba połączeń ma się zdecydowanie zwiększyć. To wszystko z okazji piłkarskiego Mundialu, który będzie się odbywać w Katarze od 20 listopada do 18 grudnia.

Nowa ilość lotów ma oscylować od 16 do 48 dziennie i wciąż być podzielona pomiędzy Qatar Airways i flydubai. Dodatkowo loty będą również wykonywane z drugiego lotniska w Dubaju, czyli WDC.

Cała ta strategia ma przeciwdziałać małej ilości miejsc noclegowych w Katarze i pozwolić dolatywać na mecze kibicom, którzy na czas Mundialu będą bazować w Dubaju.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.