Samolot zjechał z pasa na lotnisku w Chicago

11 listopada bieżącego roku, samolot linii American Eagle miał niemałe problemy z utrzymaniem pozycji pasa przy lądowaniu. Do zdarzenia doszło w Porcie Lotniczym Chicago-O’Hare, podczas intensywnych opadów śniegu.

zdjęcie: Twitter

Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych, kiedy maszyna lecąca z Greensboro w Karolinie Północnej, lądowała w stolicy stanu Illinois. Embraer E-145 ześlizgnął się z drogi startowej 10L. Przyczyną incydentu były złe warunki pogodowe.

 – Po wylądowaniu lot American Eagle # AA4125, obsługiwany przez Envoy Air, ześlizgnął się z pasa startowego z powodu trudnych warunków atmosferycznych i oblodzenia pasa startowego na lotnisku Chicago O’Hare. Nie zgłoszono żadnych obrażeń u osób podróżujących samolotem. Wszystkich 38 pasażerów i trzech członków załogi opuściło samolot i zostało bezpiecznie przetransportowanych do terminala”  – powiedział rzecznik American Airlines.

W stanie Illinois, obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przestrzegające przed obfitymi opadami śniegu. Wczoraj na lotniskach w O’Hare i Midway w Chicago tylko do 10 rano odwołano razem około 600 lotów.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.