Samolot Royal Air Maroc wykonał pierwszy w Afryce lot neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla

Historyczny moment dla lotnictwa afrykańskiego – linie Royal Air Maroc osiągnęły kamień milowy, wykonując pierwszy neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla lot między dwoma krajami afrykańskimi.

Foto: Mark Bess/ Flickr

Podczas pierwszego lotu neutralnego pod względem emisji CO2 linie Royal Air Maroc skorzystały z Boeinga 787-9 Dreamlinera, który mógł pomieścić 302 pasażerów. To wydarzenie, które miało miejsce 9 grudnia, stanowiło pionierski krok w kierunku ograniczenia emisji w sektorze lotnictwa w Afryce, który w ostatnich latach intensywnie dąży do zrównoważonego rozwoju.

Lot Royal Air Maroc, napędzany przez paliwo lotnicze SAF (Sustainable Aviation Fuel), przeprowadzony między Casablancą w Maroku a Dakarem w Senegalu, był pierwszym wewnątrzkontynentalnym lotem w Afryce neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Nadając priorytet redukcji emisji, Royal Air Maroc zobowiązała się do dekarbonizacji transportu lotniczego w Maroku, planując osiągnięcie zerowej emisji netto do 2025 roku. To zdecydowane zaangażowanie w redukcję emisji CO2 stanowi kluczowy element transformacji sektora lotniczego w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.