Samolot Air Canada Jazz stracił koło po starcie

Do groźnej sytuacji doszło w piątek na lotnisku w Montrealu. Maszyna obsługująca lot dla Air Canada zaraz po starcie straciła koło. Pilotom udało się zawrócić i bezpiecznie wylądować.

Samolot Dash 8-300 stracił jedno z kół z lewego wózka. Odpadającą część podwozia zobaczył jeden z pasażerów, który postanowił nagrać całą sytuację. Załoga maszyny poinformowała wieżę kontroli lotów o problemie, a następnie musiała krążyć wokół lotniska przez ponad godzinę, aby spalić zbędne paliwo. 

– Nasi piloci są odpowiednio przeszkoleni do radzenia sobie z takimi sytuacjami i zareagowali zgodnie ze standardowymi procedurami operacyjnymi i najwyższymi zasadami bezpieczeństwa. Nasz personel serwisowy w Montrealu przeprowadzi teraz szczegółową inspekcję samolotu w celu ustalenia przyczyny problemu i dokonania niezbędnych napraw – powiedziała Manon Stuart, rzeczniczka prasowa Air Canada Jazz

Samolot przewoził 49 pasażerów i 3 członków załogi, nikt nie ucierpiał. Zaraz po awaryjnym lądowaniu, dla podróżnych została podstawiona druga maszyna, która bezpiecznie przetransportowała ich do portu lotniczego Bagotville w Saguenay. De Havilland Canada Dash 8-300 zostanie sprawdzony przez ekspertów, którzy ustalą przyczynę usterki.

Źródło: pasazer.com / globalnews.ca

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.