Samochodowe kino na wileńskim lotnisku

Z powodu braku ruchu w Porcie Lotniczym Wilno, władze postanowiły zaadaptować część płyty postojowej na kino samochodowe. Przedsięwzięcie nazwano ,,Aerocinema – The Journey Begin”.

zdjęcie: Vilnius Airport

Kino składa się z ekranu mającego wielkość pięciopiętrowego budynku. Do dźwięku wykorzystuje się radio zamontowane w aucie. Jak informuje Rynek Lotniczy, działające do końca maja kino, ma być symbolem wsparcia dla przemysłu lotniczego i filmowego, które od kilku miesięcy przechodzą kryzys.

– Realizacja tego projektu była dla nas przyjemnym wyzwaniem. Musieliśmy udostępnić teren, do którego nie ma dostępu, w przestrzeń otwartą dla miłośników filmu. Wierzę, że po wydarzeniach związanych z kinem drive-in będzie jeszcze więcej miłośników nie tylko dobrego kina, ale także lotnictwa – powiedział cytowany przez Rynek Lotniczy Dainius Čiuplys, szef Portu Lotniczego Wilno.

W ciągu trwania seansu, na płycie postojowej może się znajdować nie więcej niż 200 samochodów. Organizator poinformował również, że na teren kina są wpuszczane pojazdy, w których znajdują się maksymalnie dwie osoby.

Źródło: Rynek Lotniczy

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.