Salwador bije turystyczne rekordy popularności

Dotąd uznawany za bardzo niebezpieczny, teraz coraz bardziej atrakcyjny dla turystów – Salwador przeżywa rekordy popularności i przyciąga coraz większe rzesze turystów.

Chcesz polecieć do Salwadoru lub innych ciekawych miejsc w niskich cenach? Wejdź na naszą grupę na Facebooku, gdzie codziennie publikujemy tanie loty.

Fot: Plaza Gerardo Barrios w stolicy Salwadoru, San Salwador/ Esaú Fuentes González, Unsplash

Kiedyś prawie żaden turysta nie postawiłby kroku na terenie tego państwa – wojny gangów, kartele narkotykowe, skorumpowana policja i jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości. Salwador był miejscem tylko dla odważnych lub tych, którzy na miejscu mają znajomości, zapewniające bezpieczeństwo i ochronę. W ostatnich latach reputacja tego środkowo-amerykańskiego kraju się zmienia. Wzrosty masowej turystyki są widoczne gołym okiem. Oprócz podróżnych z krajów ościennych, takich jak Gwatemala lub Honduras, do Salwadoru przyjeżdża coraz więcej mieszkańców Stanów Zjednoczonych. To efekt zmian społecznych, politycznych i zdecydowanego spadku przestępczości. Dla turysty to idealna okazja na poznanie tego państwa i odwiedzenie regionu Ameryki Łacińskiej, chociaż warto nie zapominać o kontrowersji – które w Salwadorze wiążą się z nową dyktaturą.

Salwador zaprasza do siebie turystów – co oferują?

Salwador jest niewielkim państwem, leżącym w Ameryce Środkowej, granicząc z Hondurasem i Gwatemalą. W Salwadorze mieszka prawie 7 milionów ludzi, a głównym językiem używanym jest język hiszpański. Kraj jest górzysty i wciąż nieodkryty przez masową turystykę.

Już na początku 2024 roku zarobki z turystyki zagranicznej idą w Salwadorze w setki milionów dolarów. Czego podróżni mogą doświadczyć w Salwadorze? Turysta znajdzie tu piękne wulkany z przyjemnymi lub wymagającymi trasami pieszymi, rajskie plaże na Pacyfikiem i wodospady w towarzystwie cudownej natury.

Podróżując, warto pamiętać o sytuacji społecznej w państwie, do którego się wybieramy. Aktualnie w Salwadorze odbyły się wybory prezydenckie. Najprawdopodobniej były one gwoździem do tamtejszej demokracji, a pomogły w tym wybory Miss Universe – jak? Posłuchaj w o tym w jednym z podcastów działu zagranicznego.

Źródło: podroze.wprost.pl/turystyka/11580961/salwador-notuje-rekordy-popularnosci-do-tej-pory-uznawany-byl-za-niebezpieczny

Tło: Plaza Gerardo Barrios i Palacio Nacional w stolicy Salwadoru, San Salwador/ Mauricio Cuéllar, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.