Rzym podnosi podatek turystyczny

Władze Rzymu podnoszą podatek miejski dla turystów. Od 71% do 100% więcej będzie wynosić opłata w obiektach innych niż hotele, a w hotelach podatek będzie wynosić od jednego do kilku euro więcej.

Stolica Włoch będzie więcej zarabiać na turystach krajowych i zagranicznych i w tym celu podniosła podatek miejski. Turyści będą musieli od tej pory zapłacić więcej zarówno w hotelach, jak i prywatnych kwaterach noclegowych.

Rzym ustalił, że opłata w obiektach innych niż hotele, czyli przykładowo w pensjonatach i domach gościnnych, wyniesie od 71 do 100 procent wzrostu od poprzedniej ceny. W hotelach podwyżki będą mniejsze.

Przykładowo opłata w hotelu 5-gwiazdkowym wzrośnie z 7 do 10 euro, w 4-gwiazdkowym z 6 do 7,5 euro, w 3-gwiazdkowym z 4 do 6 euro, w 2-gwiazdkowym 5 euro, a w 1-gwiazdkowym 4 euro. Kempingi i resorty turystyczne będą miały podatek w wysokości 3 euro, zamiast poprzednich 2 euro.

Podwyżka nie zostanie wprowadzona jedynie w hostelach, schroniskach górskich i obiektach dla uchodźców – tam stawka nadal będzie wynosić 3,5 euro.

Źródło/ Tło: Mauricio Artieda, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.