Rzeszowskie lotnisko zyska kolejne połączenia

W sezonie letnim z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka będzie można polecieć bezpośrednio do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Odessa, foto: materiały prasowe

Mazury, foto: materiały prasowe

– Mam dwie dobre wiadomości i dwa nowe, świetne kierunki – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Odessa to perła morza Czarnego, największy port morski Ukrainy i miasto wielokulturowe, do którego rozwoju mocno przyczynili się Polacy. Z kolei Olsztyn kojarzy się z piękną przyrodą i wspaniałą architekturą. Jestem pewny, że obie trasy przypadną do gustu mieszkańcom Podkarpacia i ościennych województw, którzy szukają nowych inspiracji na podróże – dodał Hamryszczak.

Pasażerów udających się z Rzeszowa do Odessy samoloty będą transportować raz w tygodniu – w niedzielę. Pierwszy lot zaplanowano na 12 czerwca 2022. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni będą mogli podziwiać wybrzeże Morza Czarnego.

Na Warmię i Mazury polecimy z Jasionki dwa razy w tygodniu – w soboty i poniedziałki. Debiut trasy – 18 czerwca 2022. Lot potrwa nieznacznie ponad godzinę.

Uczestnicząca w wydarzeniu Katarzyna Sołek, konsul generalny RP w Odessie, zachwalała uroki tego miasta na Ukrainie. – To bardzo ciekawa destynacja dla mieszkańców Podkarpacia, którzy będą mieć tak łatwy dostęp do urokliwego miejsca. Odessa to milionowa metropolia, w której można nie tylko odpocząć, ale też aktywnie spędzić czas w wielu obiektach kultury i sportu. Port w Odessie to okno na całą południową Ukrainę. Nowe połączenie to także świetna wiadomość dla osób z Odessy i okolic, które pracują i uczą się w Polsce, więc będą mieć możliwość łatwiejszego powrotu do domu – przyznała Sołek.

Obecny podczas konferencji prasowej a sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podkreślał znakomity wybór wakacyjny dla mieszkańców Podkarpacia. Ale nie tylko. -Autostradą A4 można szybko przemieścić się na rzeszowskie lotnisko z całej południowej Polski, a ekspresowa S19 Via Carpatia w tym czasie już będzie już przejezdna do Lublina. Spodziewam się, że będą to bardzo popularne loty – powiedział minister Weber, zapewniając, że sam skorzysta z nowych połączeń.

–  Po raz pierwszy łączymy Podkarpacie z Ukrainą wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców naszego regionu, jak i wschodnich sąsiadów. Mam nadzieję, że nowa trasa szybko zyska popularność i pomoże zacieśnić nasze partnerskie relacje – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Cieszę się również z kolejnego krajowego połączenia, które latem pojawi się w rozkładzie lotów z Jasionki. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne. Już dziś zapraszam mieszkańców Obwodu Odeskiego oraz Warmii i Mazur do odwiedzenia naszego regionu – dodał Władysław Ortyl.

Źródło: materiały prasowe

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.