Rzeszów kolejnym lotniskiem w Polsce ze skanerami CT

Rzeszów dołącza do grona polskich lotnisk, które będą wyposażone w nowoczesne skanery CT, zapowiadając ułatwienia dla podróżnych. Planowane zmiany mają zwiększyć wygodę i efektywność procesu kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Foto: Robert Neumann/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

W najbliższych latach port lotniczy w Rzeszowie zamierza wprowadzić szereg usprawnień, mających na celu poprawę komfortu podróży pasażerów. Jedną z kluczowych zmian będzie zakup nowoczesnych skanerów CT, które umożliwią przeprowadzenie kontroli bezpieczeństwa bez konieczności wyjmowania płynów i elektroniki z bagażu podręcznego.

5 lotnisko w Polsce zyska skanery CT

– W najbliższych latach, oprócz zakupu nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą musieli wyciągać płynów i elektroniki z bagażu podręcznego, planujemy również w terminalu umieścić paczkomat dla rzeczy, których nie można zabrać na pokład samolotu – zapewnił prezes lotniska Adam Hamryszczak.

Rzeszów staje się piątym lotniskiem w Polsce, które decyduje się na zakup nowoczesnych skanerów CT do kontroli bezpieczeństwa, dołączając tym samym do Krakowa, Warszawy, Poznania i Katowic. Ta inwestycja ma na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa i komfortu podróżnych na lotnisku w Rzeszowie.

Zapowiedziano również plany umieszczenia paczkomatu w terminalu, co pozwoli podróżnym na wysłanie rzeczy, których nie wolno zabrać na pokład samolotu. Te inicjatywy mają na celu zwiększenie wygody i efektywności procedur na lotnisku oraz zapewnienie pasażerom bardziej komfortowego doświadczenia podczas podróży.

Źródło: rzeszowairport.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.