Rząd zamyka hotele w całym kraju!

Podczas konferencji prasowej 31 marca 2020 r. premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które będą obowiązywać od 1 kwietnia br. Władze kraju postanowiły zamknąć m.in. hotele.

zdjęcie: Kancelaria Premiera

Goście, którzy przebywają w hotelach lub innych miejscach noclegowych muszą się wykwaterować do 2 kwietnia 2020 r. Hotele mogą funkcjonować, gdy przebywają w nich osoby poddane kwarantannie lub izolacji, a także gdy znajduje się w nich personel medyczny. Obostrzenie nie dotyczy osób, które są w delegacji i korzystają z noclegu w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Ponadto, rząd zamyka zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, tatuażu i piercingu. Od 2 kwietnia obowiązuje również nakaz zakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu. Wszystkie inne ogłoszone obostrzenia można znaleźć na stronie gov.pl.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.