Rząd przedstawił kolejny plan luzowania obostrzeń. Zmiany dotkną m.in. hoteli i restauracji

W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentowali czerwcowy harmonogram łagodzenia restrykcji. Niektóre z nich zostaną poluzowane już od najbliższej niedzieli.

Od 13 czerwca zostanie umożliwione sprzedawanie, a także spożywanie posiłków w kinach, teatrach oraz na koncertach. Co więcej, we wszystkich świątyniach będzie obowiązywał limit obłożenia do 50 proc. 

Ponadto od 26 czerwca m.in. w bibliotekach, salach zabaw, obiektach handlowych i na siłowniach będzie obowiązywał nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Co więcej, w restauracjach, kinach, teatrach, wesołych miasteczkach i świątyniach zostanie wprowadzony limit obłożenia do 75 proc. Zmiany dotkną również transportu publicznego, który w końcu będzie mógł się zapełnić w 100 proc, a także hoteli, gdzie zacznie obowiązywać limit 75 proc. zajętych pokoi – nie tyczy się to zorganizowanych grup dzieci i osób poniżej 12. roku życia.

Warto także zaznaczyć, że osoby zaszczepione przeciw COVID-19 nie będą wliczane do limitów.

Więcej szczegółów na temat czerwcowego harmonogramu luzowania obostrzeń można znaleźć na stronie gov.pl.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.