Ryanair zwiększa częstotliwość lotów na trasie Kraków-Poznań

W związku z dużym zainteresowaniem lotów na trasie z Krakowa do Poznania, irlandzki przewoźnik ogłosił zwiększenie liczby tygodniowych rejsów między tymi miastami. Zmiany wejdą w życie od marca 2023 roku.

Foto: Markus Winkler/ Unsplash

Nowa krajowa trasa Ryanaira w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem. Mowa tu połączeniu z Krakowa do Poznania, które wystartowało 30 października 2022 roku. Jak poinformował portal Rynek Lotniczy, wskaźnik informujący o wypełnieniu miejsc na rejsach między tymi miastami oscyluje w okolicach 80 proc.

Obecnie połączenie to jest wykonywane 3 razy w tygodniu. W ciągu najbliższych miesięcy liczba ta początkowo się zmniejszy, a następnie wzrośnie w sezonie letnim. Od 9 stycznia 2023 roku z Krakowa do Poznania będzie można polecieć tylko w czwartki i niedziele.

Sytuacja zmieni się od 27 marca przyszłego roku, kiedy do Ryanair doda po dwa loty tygodniowo do rozkładu. Oznacza to, że połączenie między stolicą Małopolski i Wielkopolski będzie realizowane aż 4 razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę.

Bilety na połączenie można kupić na stronie irlandzkich linii lotniczych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.