Ryanair zwiększa częstotliwość lotów na polskich trasach krajowych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Od końca marca Ryanair zacznie zwiększać ilość lotów tygodniowo na trasach krajowych w Polsce. Więcej lotów w tygodniu zyska połączenie z Krakowa do Szczecina, a także z Krakowa do Gdańska, które w okresie wakacyjnym będzie realizowane codziennie.

Już od 28 marca Ryanair wprowadzi większą ilość lotów tygodniowo na trasach krajowych w Polsce. Jest to świetna informacja dla osób, które regularnie latają po kraju, ale również dla tych, którzy w prosty i szybki sposób będą mogli dostać się na drugi koniec Polski na urlop.

Jeden dodatkowy lot w tygodniu zyska trasa Kraków-Szczecin. Wcześniej samoloty latały pomiędzy tymi miastami we wtorki i soboty. Teraz loty odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i niedziele. Czas przyloty na tej trasie wynosi około godziny i 10 minut.

Duże zmiany nastąpią w połączeniu pomiędzy Krakowem i Gdańskiem. Wcześniej połączenie to było realizowane 3 razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Od 28 marca już będziemy mieli 4 loty w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Prawdziwa rewolucja nastąpi jednak od 1 maja, ponieważ wtedy samoloty z Krakowa do Gdańska będą kursować już codziennie, aż do 29 października.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.