Ryanair znowu poleci z Wrocławia do Lizbony

Już od 29 października z Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice pasażerowie będą mogli polecieć bezpośrednio do Lizbony. Połączenie będzie wykonywał Ryanair dwa razy w tygodniu. To kolejna reaktywacja tej trasy na sezon zimowy w historii wrocławskiego lotniska.

Lotnisko we Wrocławiu już regularnie na sezony zimowe otrzymuje połączenie do Lizbony, które zwykle na końcu października lub na początku listopada przywraca Ryanair. Tak się stanie również tym razem, a irlandzki przewoźnik znowu będzie latał z Dolnego Śląska do stolicy Portugalii w zimowym sezonie 2023/24.

Pierwsze połączenie na starej-nowej trasie zaplanowano na 29 października, a ostatnie na ten moment na 26 marca. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele. Czas lotu w jedną stronę ma trwać 3 godziny i 45 minut. Bilety można już zakupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Lizbona to świetny kierunek na zimowe i jesiennie miesiące, więc przywrócenie tej trasy jest jednym z ważniejszych wydarzeń w ostatnim czasie lotniska we Wrocławiu. Władze lotniska liczą, że ciepłe, europejskie kierunki przyciągną nowych pasażerów do skorzystania z wrocławskiego portu lotniczego.

Źródło/ Tło: Andreas Brücker, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.