Ryanair zmienił zdanie co do zawieszenia trasy z Lublina do Dublina

Irlandzki przewoźnik postanowił nie zawieszać jednak swojej trasy z Lublina do Dublina na sezon zimowy, tak jak wcześniej o tym informował. To bardzo dobra informacja dla pasażerów i Polaków mieszkających na stałe w Irlandii.

Ryanair dość niespodziewanie zmienił swoją decyzję w sprawie połączenia z Lublina do Dublina. Na początek trasa miała być zawieszona od końca października do połowy marca, lecz jednak loty będą odbywać się przez cały sezon zimowy. Pokłosiem zmiany decyzji ma być konflikt irlandzkiego przewoźnika z lotniskiem w Modlinie, przez co Ryanair przebazował swoje samoloty na inne trasy, ucinając połączenia z Modlina.

Wiadomo więc, że połączenie z Lublina do stolicy Irlandii będzie realizowane bez żadnych przerw. Wprowadzona będzie natomiast jedna istotna zmiana, która może okazać się gigantycznym plusem. Loty nie będą odbywać się już w poniedziałki i czwartki, a w piątki i niedziele. Dni lotów umożliwiają więc zaplanowanie weekendu w stolicy Irlandii lub szybkie odwiedzenie rodziny w Polsce.

Źródło/ Tło: Diogo Palhais, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.