Ryanair zawiesza trzy trasy z Gdańska na okres letni

Tani przewoźnik z Irlandii postanowił zawiesić trzy połączenia lotnicze z lotniska w Gdańsku na tegoroczny sezon letni. Ryanair od końca marca nie poleci już do Birmingham, Wilna i Walencji. Zawieszenie tych tras to niespodziewana i bardzo bolesna decyzja dla największego lotniska na Pomorzu.

Ryanair ma w zwyczaju otwierać nowe trasy na sezon letni i w mniejszym stopniu zawieszać te, które akurat nie są rentowne dla przewoźnika w miesiącach letnich. Najnowsza decyzja irlandzkiego przewoźnika mocno szokuje pasażerów i obserwatorów, gdyż z perspektywy obłożenia i popularności połączeń nie wydaje się ona logiczna.

System rezerwacyjny Ryanair ujawnił, że linia postanowiła zawiesić od końca marca trzy połączenia z Portu Lotniczego w Gdańsku: do Wilna, Birmingham i Walencji. Pierwotnie każda z tych tras miała być wykonywana przez całe lato i zawieszenie ich zaskoczyło nie tylko pasażerów, ale i samo lotnisko w Gdańsku. Loty do Wilna miały być wznowione od końca marca, lecz w tej sytuacji do tego nie dojdzie. Ostatni lot do Walencji odbędzie się 23 marca, a do Birmingham 24 marca. Wielu pasażerów zostało na lodzie z już kupionymi biletami. Z relacji internetowych możemy wyczytać, że te połączenia były bardzo popularne i trudno jest zrozumieć powód ich zawieszenia.

Źródło/ Tło: Kevin Hackert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.