Ryanair zawiesza loty ze Szczecina i Lublina do Dublina

Na koniec października z systemu rezerwacyjnego Ryanaira znikną loty bezpośrednie ze Szczecina i Lublina do Dublina. Nie wiadomo nic o planowanym przywróceniu tych połączeń do stolicy Irlandii, gdyż trasa została zawieszona całkowicie.

W ostatnim czasie rozkłady linii lotniczych przechodzą znaczące zmiany z powodu zbliżającego się końca sezonu letniego i początku zimowego rozkładu lotów. Zmiany nie uniknęły Ryanaira, który część połączeń przywraca, ale niestety część połączeń zawiesza. Tym razem pechowcem okazały się lotniska w Szczecinie i Lublinie.

Z Lublina i ze Szczecina od końca października nie polecimy już do Dublina, czyli rodzinnego miasta irlandzkiej linii. Ostatni lot ze Szczecina do stolicy Irlandii odbędzie się 25 października, a z Lublina dzień później – 26 października. W systemie rezerwacyjnym widać, że na ten moment Ryanair nie planuje wznowienia tych tras – nie można będzie kupić biletów na to połączenie niezależnie od miesiąca w 2024 roku.

Zawieszenie tych tras będzie wyraźną stratą dla wyżej wymienionych lotnisk, a także dużym ciosem w Polaków, którzy pracują w Irlandii i tymi połączeniami mogli odwiedzać swoją ojczyznę.

Źródło/ Tło: Kevin Hackert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.