Ryanair zawiesił trasę krajową z Szczecina do Modlina

Ryanair zawiesza swoje hitowe połączenie krajowe pomiędzy lotniskiem w Szczecinie i Modlinem. Ostatni samolot na tej trasie poleci 28 października. Jest to bardzo niezrozumiała decyzja ze strony irlandzkiego przewoźnika, samoloty latały pełne, a połączenie musiało być opłacalne. Dlaczego więc je wycofano?

Ryanair postanowił zawiesić jedną ze swoich najbardziej hitowych tras krajowych – ze Szczecina-Goleniowa do warszawskiego Modlina. Decyzja jest odbierana bardzo negatywnie i kompletnie niezrozumiale.

Na szczecińskim lotnisku nie było żadnej konkurencji cenowej dla LOTu, aż w końcu zaczął stanowić ją Ryanair, który bardzo szybko się wycofuje. Jakie są tego powody? Portal Fly4free sugeruje, że może to być spowodowane zakulisowymi gierkami irlandzkiego przewoźnika i lotniska w Modlinie.

Ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 28 października. Nie wiadomo na ten moment czy trasa wróci do rotacji.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.