Ryanair zapowiedział rozkład lotów z Poznania na sezon letni 2020

Irlandzki przewoźnik poinformował o nowym letnim rozkładzie lotów i umieszczeniu czwartego samolotu w bazie Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

zdjęcie: novakrider / Pixabay

Nowymi kierunkami ogłoszonymi przez Ryanaira są: Budapeszt, Charków, Lwów, Odessa, Pafos, Paryż i Podgorica. Ponadto, w siatce 26 połączeń z Ławicy znajdą się sezonowe loty do Aten, Barcelony, Billundu, Korfu, Rzymu i Zadaru. W 2020 roku liczba pasażerów obsługiwanych przez irlandzkiego przewoźnika w Poznaniu ma wzrosnąć o 10 proc.

– Cieszymy się z ogłoszenia największego w historii rozkładu lotów z Poznania, w znacznej części obsługiwanego przez Buzz. Potwierdza to nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy w Wielkopolsce. Nasz letni rozkład lotów z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych. Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 1,1 mln pasażerów i przyczynimy się do powstania 825 miejsc pracy – powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz.

– Podczas inauguracji bazy Ryanair w październiku 2017 roku, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie są zbazowane minimum 3 samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie 2 lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z 4 samolotami tego przewoźnika – dodał Grzegorz Bykowski, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Źródło: Wasza Turystyka

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.