Ryanair zamyka wszystkie trasy krajowe w Szwecji

30 marca Ryanair przestanie wykonywać loty na wszystkich 5 trasach krajowych w Szwecji, które dotąd obsługiwał. Jako powód zawieszenia tras irlandzka linia wskazuje zbyt wysokie podatki.

Fot: Niklas Jonasson, Unsplash

30 marca nie będzie dobrym dniem dla rynku lotniczego w Szwecji. Od tej daty linie lotnicze Ryanair zawieszą wszystkie 5 tras krajowych, które wykonywały na szwedzkim rynku. Dotyczy to następujących połączeń:

  • Sztokholm Arlanda – Lulea
  • Sztokholm Arlanda – Malmo
  • Sztokholm Arlanda – Goteborg
  • Sztokholm Arlanda – Skelfetea
  • Sztokholm Arlanda – Visby

Ryanair zawiesza wszystkie trasy krajowe w Szwecji

Irlandzki przewoźnik poszedł na całość i z początkiem sezonu letniego całkowicie przestanie latać na trasach krajowych w Szwecji. Ucierpi przede wszystkim stolica, bo to ze Sztokholmu Ryanair latał do bardziej lokalnych lotnisk w Szwecji i dwóch największych miast poza stolicą, czyli Goteborg i Malmo. To tragiczna informacja dla szwedzkiego lotnictwa, które wciąż nie może pozbierać się po pandemii. Jaki jest więc powód aż tak drastycznych cięć? Ryanair tłumaczy swoją decyzję wciąż rosnącymi opłatami lotniskowymi i podatkami pasażerskimi, które według nich uniemożliwiają sprawne działanie na krajowym rynku w Szwecji.

Źródło: www.tn.se/naringsliv/35560/svenska-flygskatten-slar-ut-inrikeslinjer-jagar-bort-ett-av-europas-storsta-flygbolag/

Tło: Marty Sakin, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.