Ryanair zamyka dwie bazy i zmniejsza liczbę połączeń

Irlandzki przewoźnik spodziewa się zmniejszenia siatki lotów, z powodu narastających problemów z dostawą zamówionych Boeingów.

zdjęcie: Kevin Hackert / Unsplash

Za niedługo, Ryanair ma zaktualizować rozkład lotów na sezon letni 2020 r. Powodem takich działań jest zmniejszona liczba planowanych do odbioru boeingów 737 MAX. Jednocześnie od marca 2020 r. zostaną zamknięte dwie kolejne bazy operacyjne – Norymberga i Sztokholm Skavsta. 

– Żałujemy tych dwóch kolejnych zamknięć baz i niewielkich cięć zdolności przewozowych w innych bazach, które wynikają wyłącznie z dalszych opóźnień w dostawach naszych samolotów Boeing 737 MAX. Nadal współpracujemy z Boeingiem, naszymi pracownikami, naszymi związkami zawodowymi i naszymi lotniskami, aby zminimalizować te cięcia przepustowości i utratę miejsc pracy – powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanaira. 

Zamknięcie baz może mieć znaczny wpływ na funkcjonowanie niektórych połączeń. Ryanair lata m.in z Krakowa do Norymbergi i ze Sztokholmu-Skavsta do Gdańska.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.