Ryanair zamyka bazy w Hiszpanii

Irlandzki przewoźnik postanowił zlikwidować bazy na Gran Canarii, Teneryfie i Lanzarocie. Powodem takich działań jest opóźnienie w dostawach Boeingów 737 MAX.

zdjęcie: fak1911 / Pixabay

Początkowo, linia planowała sprowadzić do tego lata dziesięć amerykańskich maszyn, ale z powodu zmian wdrożonych przez organy regulacyjne, liczba ta może się zmniejszyć.

– Jedynym powodem zamknięcia baz jest opóźnienie dostaw 737 MAX, co spowodowało zamknięcie siedmiu baz Ryanair w Europie – powiedział Kenny Jacobs, dyrektor marketingu przewoźnika.

Obecnie, linia posiada dziewięć baz na 26 lotniskach w Hiszpanii i zatrudnia blisko 3000 osób. Opóźnienia w dostawie samolotów spowodują 1,5-proc. spadek ruchu przewoźnika w Hiszpanii.

– Zwolniliśmy w tych bazach ponad 200 osób – to piloci i członkowie załóg. Zamykamy bazy, bo nie mamy wystarczającej liczby samolotów – poinformował Darrell Hugues, dyrektor ds. personalnych w Ryanairze.

Źródło: Rynek Lotniczy / Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.