Ryanair zamyka bazę we francuskim Bordeaux

Irlandzka linia lotnicza Ryanair ogłosiła zamknięcie swojej bazy w Bordeaux od listopada 2024 roku. Decyzja ta oznacza zawieszenie ponad 40 tras, w tym połączenia do Krakowa, oraz utratę 90 miejsc pracy.

Foto: Who’s Denilo ?/ Unsplash

Ryanair poinformował, że od listopada 2024 roku zamknie swoją bazę we francuskim Bordeaux. Decyzja ta obejmuje wycofanie trzech stacjonujących tam samolotów oraz całkowite zaprzestanie operacji na tym lotnisku. Zamknięcie bazy jest reakcją na „drastyczną podwyżkę opłat lotniskowych”, która, według linii lotniczej, uniemożliwia dalsze rentowne prowadzenie działalności w Bordeaux.

Ryanair usuwa bazę w Bordeaux i połączenie z Krakowa

W wyniku zamknięcia bazy, Ryanair zawiesi ponad 40 tras z Bordeaux, w tym popularne połączenie do Krakowa. To poważny cios zarówno dla pasażerów korzystających z tych lotów, jak i dla lokalnej gospodarki, która zyskała na turystyce generowanej przez te połączenia.

Trzy samoloty, które były stacjonowane w Bordeaux, zostaną przekierowane na inne europejskie lotniska. Ryanair jeszcze nie ujawnił, które lotniska przejmą te maszyny, ale można spodziewać się, że będą to bazy o bardziej stabilnych warunkach operacyjnych i niższych kosztach.

Zamknięcie bazy w Bordeaux wiąże się również z utratą 90 miejsc pracy dla pilotów, załóg pokładowych i inżynierów. Ryanair wyraził ubolewanie nad koniecznością podjęcia tak drastycznych kroków, ale podkreślił, że podwyżki opłat lotniskowych sprawiły, że dalsze operacje stały się niemożliwe.

Źródło: ryanair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.