Ryanair wznowi loty z Łodzi do East Midlands

Łódzkie lotnisko zwiększa ilość połączeń oferowanych na najbliższy sezon zimowy dzięki przywróceniu przez Ryanaira bezpośrednich lotów z Łodzi do East Midlands. Loty do centrum Anglii będą realizowane z częstotliwością 2 rotacji tygodniowo.

Fot: Zamek Kenilworth/ Tom Podmore, Unsplash

Lotnisko w Łodzi rozwija się coraz mocniej i zyskuje kolejne połączenia komercyjne. Rozwojowym krokiem w przód będzie na pewno przywrócenie lotów z Łodzi do East Midlands, które Ryanair zapowiedział na końcówkę października bieżącego roku.

Loty z Łodzi do centralnej Anglii mają wrócić 30 października, a wykonywane będą aż do 30 marca 2024 roku. Samoloty z centralnej Polski mają do Wielkiej Brytanii latać 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i soboty. Lot w jedną stronę będzie trwać 2 godziny i 25 minut. Bilety można już kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Region East Midlands ma zdecydowanie swoje walory turystyczne, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że loty na to lotnisko mają głównie charakter emigracyjny: powrotów do rodziny do Polski i wyloty do pracy w Anglii. Lotnisko East Midlands obsługuje takie miasta jak: Nottingham, Derby, Leicester lub nawet oddalone Birmingham. Są to miasta z dużym procentem ludności z Polski, która najczęściej korzysta z tego typu połączeń lotniczych do ojczyzny.

Źródło/ Tło: Tom Podmore, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.