Ryanair uruchamia bazę operacyjną na Maderze

Na wiosnę 2022 roku Ryanair otworzy swoją bazę operacyjną na Maderze, wyspie należącej do Portugalii. Baza będzie miała swoje miejsce w Porcie Lotniczym Madera, znanym jako Funchal Cristiano Ronaldo Airport. Przewoźnik od razu uruchomi nowe trasy i będzie się starać o lidera tamtejszego rynku.

Fot: @dulhiier/ Źródło

Dla linii Ryanair baza na Maderze będzie już piątą bazą linii lotniczej w Europie. Tani irlandzki przewoźnik planuje tam bazować dwa Boeingi 737-800. Szacunkowa wartość wielkości inwestycji w port imienia Cristiano Ronaldo wynosi około 800 milionów euro.

Od początku sezonu letniego w 2022 roku Ryanair wystartuje z 10 trasami z Madery. Madera zostanie połączona z kontynentalną Portugalią lotami do Porto i Lizbony.

Pozostałymi kierunkami, skąd będzie latać Ryanair na trasach z Madery: Bruksela, Londyn, Manchester, Dublin, Marsylia, Paryż, Mediolan, Norymberga.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.