Ryanair szykuje dodatkowe miejsca w samolotach na EURO 2024

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 już za mniej niż trzy miesiące. Ryanair przygotowuje się do wielkiej imprezy i dołoży 4 tysiące dodatkowych miejsc w swoich samolotach na trasach z Anglii do Niemiec.

Fot: RheinEnergieStadion w Kolonii, to tu Anglia rozegra ostatni mecz grupowy ze Słowenią/Maximilian Zarbl – Maximilian Zarbl, CC BY-SA 3.0

Prawdziwe piłkarskie święto zbliża się wielkimi krokami. Już w czerwcu 2024 roku w Niemczech wystartuje UEFA Euro 2024. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą się odbywać od 14 czerwca do 14 lipca w 10 niemieckich miastach. Ogromne zainteresowanie piłkarskich kibiców ściągnie prawdopodobnie miliony podróżnych do Niemiec na czas imprezy. Tak samo będzie z kibicami reprezentacji Anglii, którzy wiernie kibicują swojej drużynie na każdych mistrzostwach. Ryanair wykorzysta ten zwiększony popyt i zwiększy ilość dostępnych miejsc na loty z Anglii do Niemiec na czas Euro 2024.

Więcej lotów z Anglii na Niemcy na EURO 2024

Tania linia lotnicza z Irlandii na czas Euro 2024 zwiększy częstotliwość lotów z Londynu i Manchesteru do Kolonii, Dortmundu i Frankfurtu. Ryanair jest pewny, że większa ilość rotacji to idealne rozwiązanie dla kibiców i świetna okazja na dodatkowy zarobek dla linii.

Anglia na Euro 2024 będzie występowała w grupie C ze Słowenią, Danią i Serbią. Wyspiarze rozegrają swoje spotkania w Gelsenkirchen, Frankfurcie nad Menem i Kolonii.

Źródło: turystyka.rp.pl/linie-lotnicze/art40018621-ryanair-zbroi-sie-na-euro-2024-na-trasy-do-niemiec-doklada-tysiace-miejsc

Tło: samolot Ryanair/ Kevin Hackert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.