Ryanair redukuje siatkę połączeń z Modlina

Ryanair ogłosił redukcję o 20% zimowego rozkładu rejsów z lotniska Warszawa-Modlin. Tani przewoźnik planuje przeniesienie jednego samolotu do Krakowa, a nowe trasy zostaną wprowadzone na Lotnisku Chopina.

Foto: Kevin Hackert/ Unsplash

Ryanair, jeden z największych tanich przewoźników w Europie, podjął decyzję o zmniejszeniu liczby lotów z portu Warszawa-Modlin o 20% w okresie zimowym. To istotne zmiany, które wpłyną na kształt sieci połączeń tej linii lotniczej.

W wyniku tych działań tani przewoźnik utraci piętnastaście połączeń do różnych lokalizacji w Europie. Dodatkowo, Ryanair planuje przeniesienie jednego samolotu z Modlina do Krakowa. Nowe trasy z kolei zostaną przeniesione na Lotnisko Chopina.

Ryanair podkreśla, że ta decyzja może mieć negatywny wpływ na lokalną gospodarkę i miejsca pracy w regionie portu Warszawa-Modlin. Co więcej, wydaje się, że Modlin pozostanie jedynym krajowym portem lotniczym, który nie będzie się rozwijał, co może mieć dalsze konsekwencje zarówno dla samego lotniska, jak i dla obsługiwanych połączeń.

Źródło: ryanair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.