Ryanair poleci z Łodzi do Malagi

Od końca października lotnisko w Łodzi zyska nowe połączenie, idealne na sezon zimowy. Ryanair uruchomi z łódzkiego portu lotniczego loty do Malagi, które będą realizowane z częstotliwością 2 lotów w tygodniu.

Lotnisko w Łodzi cały czas jest w fazie rozwoju i z biegiem czasu zyskuje coraz to lepsze, nowe trasy międzynarodowe. Otwarcie przez taniego irlandzkiego przewoźnika połączeń z centrum Polski do Malagi może być turystycznym strzałem w dziesiątkę, a sama trasa ma potencjał być bardzo mocno oblegana przez potencjalnych pasażerów.

Loty z Porty Lotniczego imienia Władysława Reymonta w Łodzi do Portu Lotniczego w Maladze zostaną zainaugurowane 29 października bieżącego roku, a ostatnie połączenie na tej trasie zostanie wykonane 29 marca. Można z tego wyczytać, że będzie to typowa trasa na sezon zimowy.

Samoloty będą latać z Łodzi do Malagi dwa razy w tygodniu: w piątki i w niedzielę, co stwarza idealną możliwość wyskoczenia na hiszpańskiego city breaka. W piątki samoloty będą startować z Łodzi o 19:10 i lądować w Maladze o 22:55, więc na spokojnie większość zdąży wsiąść w samolot po piątkowej pracy. W niedziele samoloty będą wracać z Malagi o 16:00, żeby wylądować w Łodzi o 19:45, więc każdy zdąży wrócić do domu i ogarnąć się przez poniedziałkową pracą! Lot w jedną stronę ma trwać 3 godziny i 45 minut. Bilety można nabyć na stronie przewoźnika.

Źródło/ Tło: Martijn Vonk, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.