Ryanair poleci z Krakowa do Warny!

W ostatnim czasie linie lotnicze ogłaszają coraz to nowsze trasy z Polski i prześcigają się w wyścigu o dzierżenie prymu nad polskim niebem. Teraz Ryanair ogłosił, że od lipca będzie latać z Krakowa do bułgarskiej Warny. Przewoźnik będzie wykonywał połączenia na tej trasie dwa razy w tygodniu.

Ryanair ogłosił kolejną (w ostatnim czasie) nową trasę z Polski na sezon wakacyjny. Tym razem irlandzki tani przewoźnik obrał za cel Bułgarię, a konkretnie nadmorskie miasto Warna. Już od początku lipca będziemy mogli dolecieć tam z Krakowa.

Połączenie z Krakowa do Warny wystartuje już 2 lipca. Ryanair będzie utrzymywał na ten moment to połączenie do końca sezonu letniego, więc ostatni lot na tej trasie odbędzie się 27 października. To logiczne z perspektywy przewoźnika, gdyż jest to typowo wakacyjny kierunek, który poza sezonem nie budzi większego zainteresowania wśród pasażerów.

Samoloty będą latać z byłej stolicy Polski do trzeciego co do wielkości największego miasta Bułgarii dwa razy w tygodniu: w piątki i niedziele. W piątki samolot będzie odlatywać z Krakowa o 18:50, a w Warnie wyląduje o 21:45 czasu lokalnego. W niedziele samolot ma startować z Krakowa o 12:55 i być na miejscu o 15:50 czasu lokalnego. Z Warny do Krakowa samoloty wystartują w piątki o 22:10 i wylądują o 23:05 czasu lokalnego, a w niedziele będą startować o 16:15 i wylądują w Polsce o 17:10. Podróż w jedną stronę z Polski do Bułgarii (w drugą stronę tak samo) ma potrwać 1 godzinę i 55 minut.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Presentsquare, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.