Ryanair poleci z Gdańska do Burgas

Połączenie wystartuje w czerwcu 2020 roku jako część letniej siatki lotów trójmiejskiego portu lotniczego. Loty odbywać się będą aż 2 razy w tygodniu. Miejsca w samolotach można rezerwować do września 2020.

Plaża w Burgas, fot. Unsplash

Jestem przekonany, że oferta lotów do Burgas spotka się z dużym zainteresowaniem wśród naszych pasażerów – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Bułgaria to popularny kierunek podróży Polaków już od kilku dekad. Największą sympatią cieszą się położony niedaleko Burgas Słoneczny Brzeg oraz zlokalizowane nieco wyżej na północ Złote Piaski.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy pobił kolejny rekord – w 2019 roku lotnisko obsłużyło ponad 5 milionów pasażerów. Jest to zwieńczenie prawie 13 systematycznego, sporego wzrostu ruchu pasażerskiego na gdańskim lotnisku. Jeszcze 13 lat temu z usług portu skorzystało 1 mln pasażerów. Liczba ta podwoiła się raptem w cztery lata. Szacunki są takie, że kolejna bariera – 6 mln obsłużonych pasażerów – zostanie przekroczona już w 2021 roku.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.