Ryanair planuje zawiesić wszystkie loty!

Irlandzki przewoźnik poinformował, że od 19 marca 2020 r. wstrzyma ponad 80 proc. swoich lotów. Ponadto, linia przewiduje, że od 24 marca będzie musiała zawiesić większość, jak nie wszystkie rejsy Grupy Ryanair.

zdjęcie: Ryanair

Powodem zawieszenia większości lotów jest szybko rozprzestrzeniający się koronawirus. Ryanair musi przestrzegać restrykcji dotyczących podróży nałożonym na wszystkie linie przez Unię Europejską. 

– W ciągu ostatnich kilkunastu dni rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 doprowadziło większość rządów krajów UE do nałożenia surowych zakazów i ograniczeń podróży, które miały negatywny wpływ na rozkłady lotów wszystkich linii. lotniczych Ryanair, powołując powszechne odwołania i zakłócenia podróży – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Już dzisiaj o północy przewoźnik wstrzyma ponad 80 proc. lotów ze swojego rozkładu. Jak informuje Ryanair, w razie problemów klienci otrzymają wiadomość e-mail o dostępnych dla nich opcjach.

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.