Ryanair otwiera dwie nowe trasy z Polski do Włoch

Z końcem marca zostaną uruchomione loty z dwóch polskich miast do Wenecji. Połączenia zyskają Gdańsk i Katowice, a co najważniejsze, będą latać na główne lotnisko w Wenecji, w odróżnieniu od większości tras z naszego kraju.

Fot: Wenecja / Stijn te Strake on Unsplash

Nie będą to pierwsze połączenia z naszego kraju do Wenecji, bo wcześniej mogliśmy dolecieć do stolicy Wenecji Euganejskiej z Krakowa, Modlina, Poznania i Wrocławia. Problem polegał na tym, że wszystkie loty z powyższych miast lądowały na lotnisku Wenecja Treviso, które oddalone jest od centrum miasta o 20 kilometrów.

Połączenia z Gdańska i Katowic będą miały swój koniec na lotnisku Marco Polo, czyli głównym weneckim lotnisku, położonym 12 kilometrów od centrum miasta i o wiele lepiej skomunikowany z większością aglomeracji niż Treviso. Poza tym, lądowania w porcie lotniczym Marco Polo należą do niezapomnianych przeżyć, co możemy zauważyć tutaj: Lądowania na lotnisku Marco Polo w Wenecji.

Połączenia z Katowic i Gdańska mają wystartować już 27 marca. Ryanair z Katowic będzie latać w czwartki i niedziele, a z Gdańska w środy i niedziele.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.