Ryanair: Od 2020 r. więcej lotów z Krakowa do Barcelony i Bari

Irlandzki przewoźnik poinformował, że od przyszłego roku uruchomi dodatkowe loty ze stolicy Małopolski do Katalonii oraz Włoch.

zdjęcie: Claudio Schwarz / Unsplash

Firma zaoferuje na trasie do Bari cztery rejsy tygodniowo, a na trasie do Barcelony pięć rejsów tygodniowo. Obecnie Ryanair wykonuje trzy loty w ciągu tygodnia do stolicy Apulii i Katalonii. Dyrektor handlowy firmy, David O’Brien, przekazał, że zwiększenie częstotliwości rejsów nastąpi od marca 2020 roku, a do sprzedaży trafi 35.000 dodatkowych miejsc.

Bari, którego zabrakło w rozkładzie na lato 2018 roku, było jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Przyczynił się do tego m.in. Ryanair i Wizz Air, którzy oferowali w sezonie letnim łącznie 70.000 miejsc, za rok ta liczba wzrośnie do 100 tys. Z kolei dzięki podniesieniu przez irlandzkiego przewoźnika częstotliwości rejsów do Barcelony, obie linie będą oferować łącznie dziewięć lotów tygodniowo.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.