Ryanair na stałe zamyka 4 trasy z Polski

W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika zniknęło kilka tras z Polski, w tym dwie krajowe. Były to raczej trasy letnie, więc ich usunięcie z systemu oznacza najprawdopodobniej całkowite ich wycofanie.

Fot: Ameya Khandekar, Unsplash

Wprowadzanie zmian w siatce połączeń jest powszechną praktyką w liniach lotniczych. Nikt jednak nie chce zamykać połączeń w momencie, w którym są one opłacalne i jest na nie pobyt. Ryanair niestety będzie do tego zmuszony. Winnymi całej sytuacji są opóźnienia w dostawie zakupionych przez irlandzkiego przewoźnika Boeingów, które miały zasilić flotę tej taniej linii lotniczej. Ostatnie dni to usunięcie przez Ryanair około 40 tras ze swojej siatki połączeń. Cięcia nie mogły ominąć Polski.

Usunięte trasy z Polski

W systemie rezerwacyjnym Ryanaira nie znajdziemy już biletów na następujące trasy:

  • Poznań – Budapeszt
  • Katowice – Kolonia
  • Modlin – Szczecin
  • Wrocław – Olsztyn

Powyższe trasy krajowe były realizowane przez Irlandczyków w sezonie letnim. Połączenie z Wrocławia na Mazury było typowo wakacyjne i prawdopodobnie nie broniło się rentownością przy innych połączeniach. Loty ze Szczecina do Modlina to inna historia. Samoloty na tej trasie były oblegane, ale tak dobre połączenie padło ofiarą konfliktu Ryanaira z lotniskiem w Modlinie.

Bardzo boli też strata lotów z Poznania do Budapesztu. Połączenie było oferowane w bardzo korzystnych cenach, samoloty latały z bardzo dużym obłożeniem, więc na próżno jest tu szukać logicznych powodów zamknięcia trasy. Na kogoś niestety paść musiało.

Źródło: www.ryanair.com/pl/pl
Tło: Antek, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.