Ryanair: mniej lotów do Portugalii. Powodem podwyżki opłat na lotniskach

Ryanair, irlandzki przewoźnik lotniczy, ogłosił plany redukcji lotów do Portugalii w nadchodzącym sezonie. Decyzja wynika z drastycznych podwyżek opłat na portugalskich lotniskach, co przekłada się na zmniejszenie liczby lotów linii do wybranych portugalskich destynacji.

Foto: Portuguese Gravity/ Unsplash

Od stycznia 2024 roku Ryanair planuje zdjąć jeden z dwóch samolotów bazowanych na lotnisku na Maderze. W okresie letnim spodziewane są także zmniejszenia liczby lotów do Porto i Faro. Te decyzje są bezpośrednim skutkiem podwyżek opłat na portugalskich lotniskach, które wyniosą średnio 14,55 procenta.

Cięcia w rozkładzie lotów Ryanaira z Polski mają dotyczyć głównie połączeń z Porto oraz Lizbony. Mimo tych zapowiedzi, linia lotnicza podkreśla, że ostateczny zakres ograniczenia lotów do Portugalii nie został jeszcze precyzyjnie określony. Decyzje w tej sprawie są jeszcze przedmiotem dyskusji i analiz wewnętrznych wśród przedstawicieli linii lotniczej.

Podwyżki opłat na portugalskich lotniskach znacząco wpłynęły na strategię działania linii lotniczej. Ryanair jest zmuszony do dostosowania swojej siatki połączeń z uwagi na rosnące koszty eksploatacyjne. Spodziewane cięcia w dostępnych lotach do Portugalii mogą wywołać perturbacje w planach podróży pasażerów, zmuszając ich do szukania alternatywnych opcji podróży do tych popularnych celów turystycznych.

Źródło: ryanair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.