Ryanair będzie latać na główne lotnisko w Sztokholmie!

Od listopada Ryanair zmieni swoje lotnisko bazowe w Sztokholmie. Zamiast lądować na lotnisku Skavsta, oddalonym od stolicy Szwecji o 100 kilometrów, samoloty będą operować z głównego portu lotniczego miasta, Sztokholm-Arlanda.

Fot: Lotnisko Sztokholm-Arlanda/photo-natur.de

Zmiana bazy w Sztokholmie ogłoszona przez Ryanaira jest świetną informacją dla każdego podróżnego. Samoloty nie będą już lądować na lotnisku Skavsta, które było oddalone od stolicy Szwecji aż o 100 kilometrów. Często wykluczało to tanie podróżowanie, bo transport do centrum miasta często potrafił być droższy od biletu lotniczego.

Od listopada samoloty taniego irlandzkiego przewoźnika będą lądować w porcie lotniczym Sztokholm-Arlanda. Lotnisko to jest oddalone już zaledwie 40 kilometrów od stolicy, jest głównym sztokholmskim lotniskiem i dojazd z niego do centrum jest zdecydowanie tańszy.

To świetna informacja dla latających na trasie Polska-Sztokholm. Loty z Krakowa, Gdańska i Modlina od listopada już będą latać na największe szwedzkie lotnisko.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.