Ruszył sezon letni na lotnisku Rzeszów-Jasionka

Rejs Ryanaira z Alicante został powitany salutem wodnym, co może oznaczać tylko jedno – sezon letni na rzeszowskim lotnisku w Jasionce właśnie się zaczął. 13 tras regularnych i 15 czarterowych zapowiada ciekawe lato w Rzeszowie.

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

W środę, 3 kwietnia na lotnisko Rzeszów-Jasionka przyleciał pierwszy w sezonie letnim samolot. Był to Ryanair, który przybył na Podkarpacie z Alicante. To premierowe połączenie dla rzeszowskiego lotniska, więc samolot został powitany salutem wodnym przez Lotniskowe Służby Ratowniczo-Gaśnicze. Władze portu lotnicze wskazują, że obłożenie pierwszego rejsu może wskazywać, że loty do Alicante będą hitem tego lata w Rzeszowie.

Zapowiada się gorące lato w Rzeszowie-Jasionce

„Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikami i touroperatorami konsekwentnie rozwijamy naszą siatką połączeń, oferując coraz bardziej atrakcyjne kierunki dla naszych pasażerów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie, choć mnie osobiście najbardziej w tym roku cieszy Hiszpania, do której przymierzaliśmy się już od kilku lat i w końcu dopięliśmy swego” – powiedział Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W sezonie letnim z portu lotniczego w Rzeszowie będzie latać 13 tras regularnych i 15 tras komercyjnych. Daje to łącznie około 120 rotacji lotniczych tygodniowo. Czarterowe połączenia będą odpowiadać za około 40 lotów w tygodniu. Turyści będą mogli polecieć z Podkarpacia do takich państw jak: Egipt, Grecja, Turcja, Bułgaria, czy Tunezja. Z lotów komercyjnych polecimy do wcześniej wspomnianego Alicante, Wizz Airem do Rzymu, Lufthansa poleci do Monachium, PLL LOT do Nowego Jorku, Ryanair do Londynu i wiele, wiele więcej.

Źródło: Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Tło: powitanie Ryanaira z Alicante na lotnisku w Rzeszowie/ fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.