Rumunia wpuści wszystkich Polaków bez konieczności testów i kwarantanny

Rumunia zmieniła przepisy wjazdowe dla Polaków i całkowicie się dla nas otwiera!. Żaden Polak nie będzie musiał przechodzić kwarantanny ani ukazywać negatywnego testu na COVID-19 podczas wjazdu (lub wlotu) na teren Rumunii, nieważne czy jest zaszczepiony, czy nie jest.

Fot: Rumunia/unsplash.com/@calinstan

Polska została uznana przez Rumunię za obszar bezpieczny epidemiologicznie. Oznacza to ogromne i pozytywne zmiany, bo w końcu możemy wjechać do Rumunii bez testów i kwarantanny.

Należy pamiętać jednak o lokalnych obostrzeniach, ale te też z pewnością będą stopniowo luzowane. Wcześniej wjazd do Rumunii na takich warunkach był tylko dla zaszczepionych lub ozdrowieńców, a teraz dotyczy to każdego obywatela Polski.

Planując wakacje w 2021 roku, warto wziąć pod uwagę ten kierunek. Rumunia jest przepięknym, niedrogim i nieodkrytym krajem, skrywających tysiące zabytków i jedne z najpiękniejszych lasów i wzgórz na świecie.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!