Rumunia luzuje restrykcje dla podróżnych zaszczepionych przeciw COVID-19

Rumuńskie władze wprowadziły nowe przepisy, według których osoby zaszczepione przeciw koronawirusowi mogą bez odbywania kwarantanny podróżować do ich kraju.

Brasov, zdjęcie: Hari Nandakumar/ Unsplash

Pod koniec marca ubiegłego roku Rumunia postanowiła zamknąć granicę. Od tego czasu, osoby podróżujące do tego państwa z krajów znajdujących się w strefie żółtej, w tym również z Polski, muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Niedawno władze tego kraju postanowiły jednak wprowadzić ułatwienia dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki na COVID-19, pod warunkiem, że ta ostatnia była im podana co najmniej 10 dni przed przyjazdem. Osoby te, tak samo jak podróżni, którzy w ciągu 90 ostatnich dni chorowali na koronawirusa, nie muszą już przechodzić samoizolacji. 

W przypadku osób zaszczepionych, podczas przekraczania granicy potrzebny będzie jeszcze dokument potwierdzający odbycie szczepienia.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.