Rumunia łagodzi krajowe ograniczenia związane z COVID-19

Z powodu polepszenia się sytuacji epidemicznej, władze Rumunii postanowiły poluzować niektóre restrykcje dotyczące życia społecznego.

Kluż-Napoka, foto: The Lonely Photographer/ Unsplash

Od 9 grudnia na terenie Rumunii nie obowiązuje już godzina policyjna, a zakrywanie ust i nosa nie jest już obowiązkowe we wszystkich przestrzeniach publicznych. Co więcej, sklepy, restauracje i inne punkty usługowe mogą działać do godz. 22:00, a nie jak wcześniej o godzinę krócej.

Obecnie, aby móc podróżować do Rumunii z terytorium Polski należy posiadać zaświadczenie o przyjęciu szczepienia lub negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem granicy (przy pobycie w Rumunii trwającym maksymalnie 72 godziny).

Na terenie Rumunii pełną liczbę dawek przyjęło prawie 39 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się ok. 7,8 mln osób, co stanowi ponad 40 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.