RPA: słoń zaatakował samochód pełen turystów

W Parku Narodowym Pilanesberg w Prowincji Północno-Zachodniej w Republice Południowej Afryki doszło do dramatycznego incydentu, w którym słoń zaatakował samochód pełen turystów, podnosząc go swoimi kłami.

Zdarzenie, które miało miejsce w Parku Narodowym Pilanesberg, zostało uwiecznione na nagraniach wideo, gdzie widać słonia atakującego pojazd z dużą siłą. Słoń, po chwilowym bezruchu, niespodziewanie rzucił się na samochód, podnosząc go za pomocą swoich potężnych kłów, co wywołało strach wśród pasażerów.

Zobacz również: Plaże na Bali toną w śmieciach

Próby obrony przez atakiem słonia w parku narodowym w RPA

Kierowca pojazdu, będący świadomy zagrożenia, natychmiast podjął desperackie próby obrony i ratowania pasażerów. Zwiększając obroty silnika, trzaskając drzwiami i krzycząc, starał się odstraszyć atakującego słonia. Jego szybka reakcja została powszechnie uznana za właściwą w sytuacji zagrożenia ze strony zwierzęcia.

Niestety, mimo starań kierowcy, słoń zdołał wbić swoje kły w przednią część pojazdu, unosząc go na pewną wysokość, zanim w końcu go upuścił. Nagrania z wnętrza samochodu ukazują przerażenie i bezradność turystów, którzy w obliczu ataku zbierali się na podłodze pojazdu, próbując ochronić się przed niebezpieczeństwem. Na szczęście nie ma informacji o ewentualnych obrażeniach pasażerów.

Źródło: abcnews.go.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.