Rozpoczynają się ferie zimowe 2024

Zbliża się czas oczekiwanych przez uczniów ferii zimowych, które w Polsce rozpoczną się już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Przerwa od nauki obejmie cztery różne terminy, dostosowane do kalendarza szkolnego w poszczególnych regionach kraju.

Foto: Yan Krukau/ Pexels

Województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie oraz zachodniopomorskie staną się pierwszymi regionami, gdzie uczniowie będą mieć okazję oderwać się od ławek szkolnych w okresie od 13 do 28 stycznia.

Następnie, od 20 stycznia do 4 lutego, swoje ferie rozpoczną uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To doskonała okazja, aby skorzystać ze zimowych uroków przyrody, ciesząc się śnieżnymi krajobrazami oraz różnorodnymi formami rekreacji na świeżym powietrzu.

Młodzież z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego będzie miała czas na wypoczynek od 27 stycznia do 11 lutego. Z kolei ostatnia tura ferii, przypadająca na okres od 10 do 25 lutego, obejmie uczniów z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.