Rosja rozszerzy wizy elektroniczne na cały kraj!

Władze Federacji Rosyjskiej poinformowały, że od 1 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone e-wizy pozwalające na poruszanie się po całym kraju.

Moskwa, zdjęcie: Astemir Almov / Unsplash

Elektroniczna wiza ma być ważna przez 16 dni i będzie można się o nią ubiegać za pośrednictwem strony internetowej rosyjskiego MSZ. Wydanie wizy ma kosztować niecałe 200 zł (ok. 50 dolarów). Z nowego prawa mają skorzystać obywatele 53 krajów, w tym Polski.

Zobacz: Oficjalnie: Polacy bez opłat do Sankt Petersburga

– Decyzja o umieszczeniu określonego kraju na liście została podjęta z uwzględnieniem wielu czynników, w tym polityki wizowej wobec obywateli rosyjskich – powiedział w rozmowie z dziennikiem “Kommersant’’ Jewgienij Iwanow, wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

Obecnie za pomocą e-wizy dostaniemy się do obwodu kaliningradzkiego, Petersburgu i tzw. Dalekiego Wschodu. Jak podaje rosyjskie MSZ, aktualnie władze wydały 105 tys. e-wiz na wjazd do Petersburga i 94 tys. do Kaliningradu. 

Źródło: Onet / Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.