Rok 2023 był najlepszym w historii lotniska w Krakowie

Rok 2023 stał się wyjątkowy dla lotniska w Krakowie, które potwierdziło rekordową liczbę obsłużonych pasażerów w historii swojego istnienia. Odnotowano wzrost obsłużonych pasażerów o 27 proc. w porównaniu do 2022 roku.

Kraków Airport, foto: magro_kr/ Flickr

W 2023 roku w porcie lotniczym Kraków-Balice obsłużono aż 9,4 mln pasażerów. To wzrost o 27 proc. w porównaniu do 2022 roku. Ogromny sukces lotniska w podkrakowskich Balicach wynikał z siatki lotów, której składała się ze 161 regularnych połączeń, obsługiwanych przez 25 różnych linii lotniczych. W 2023 roku regularne loty z Krakowa uruchomiło aż 6 nowych przewoźników.

Rozwój siatki lotów wyraźnie objawił się poprzez dodanie trzech nowych krajów do listy destynacji, które oferowały bezpośrednie połączenia z Krakowem. Albania, Turcja i Serbia znalazły się wśród nowych kierunków lotów, otwierając szerokie spektrum możliwości podróżniczych dla mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających to miasto.

Źródło: krakowairport.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.