Robert Makłowicz wyróżniony za promowanie Austrii w Polsce

W marcu bieżącego roku Robert Makłowicz otrzymał z rąk ambasadora Austrii w Polsce, Andreas Stadlera Złotą Odznakę Zasługi dla Republiki Austrii w podziękowaniu za promowanie tego państwa wśród Polaków.

Fot: Robert Makłowicz odbiera odznakę z rąk Ambasadora Austrii w Polsce/ @AmbAustrii na portalu X

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie uwielbia Roberta Makłowicza. Dziennikarz kulinarny i twórca internetowy w ostatnich latach stał się prawdziwym symbolem i gwiazdą po przejściu z telewizji i stworzeniu swojego programu internetowego. Teraz Makłowicz dostąpił wyjątkowego zaszczytu, bo w drugiej połowie marca odebrał odznaczenie od Andreasa Stadlera, Ambasadora Austrii w Polsce. Uroczystość wręczenia z rąk ambasadora odbyła się w jego rezydencji, w towarzystwie przedstawicieli polskich władz i polskich dziennikarzy.

Wyjątkowe odznaczenie dla Roberta Makłowicz

Podczas uroczystej ceremonii Ambasador Austrii w Polsce, Andreas Stadler wręczył Robertowi Makłowiczowi Złotą Odznakę Zasługi dla Republiki Austrii (Goldenes Verdienstzeichen der Republik Österreich). Odznaczenie jest podziękowaniem austriackich władz za wkład Roberta Makłowicza w promowanie Austrii w Polsce – zainteresowanie historią i kulturą monarchii Austro-Węgierskiej przez polskiego dziennikarza przekłada się na promowanie tej wiedzy w jego programach do polskich widzów.

Szef polskiego oddziału Narodowego Biura Promocji Austrii Robert Groeblacher podkreślił, że Robert Makłowicz współpracuje z austriackimi organizacjami już 30 lat i przez ten czas znacząco przyczynił się do zwiększenia popularności Austrii jako destynacji turystycznej wśród polskich podróżnych.

Źródło: https://twitter.com/AmbAustrii/status/1772273159900696616

Tło: Robert Makłowicz odbiera odznakę z rąk Ambasadora Austrii w Polsce/ @AmbAustrii na portalu X

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.