Republika Południowej Afryki łagodzi restrykcje i zapowiada wznowienie lotów międzynarodowych

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa ogłosił, że krajowe ograniczenia dotyczące koronawirusa zostaną złagodzone od 20 września. Ponadto, podał on datę zniesienia zakazu lotów międzynarodowych.

Kapsztad, zdjęcie: Finding Dan | Dan Grinwis/ Unsplash

Od najbliższej niedzieli na terytorium Republiki Południowej Afryki będą dozwolone  spotkania towarzyskie, religijne i polityczne do 250 osób w pomieszczeniach i 500 na zewnątrz. Obiekty sportowe i rekreacyjne również będą mogły wznowić działalność, ale z ograniczoną liczbą przyjmowania osób.

Ponadto, krajowa godzina policyjna zostanie skrócona. Będzie ona teraz trwała od 0:00 do 4:00. Mimo poluzowanie większości obostrzeń, zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych ma być dalej obowiązkowe.

Oprócz łagodzenia krajowych ograniczeń, władze RPA ogłosiły również wznowienie lotów międzynarodowych od 1 października 2020 r. Wszyscy podróżni wjeżdżający do kraju będą musieli przedstawić negatywny wyniku testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem. Osoby, które nie będą w stanie okazać wyniku testu lub wykażą objawy COVID-19, będą musiały poddać się kwarantannie na własny koszt.

Obecnie w Republice Południowej Afryki stwierdzono ponad 653 tys. zakażeń, zmarło 15 705 osób.

Źródło: GardaWorld

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.